Bootstrap Slider

  Ambasadorowie Francji i Niemiec w Kolegium EU w Natolinie

W piątek 22 stycznia 2016 roku Ambasadorowie Francji, Pierre Buhler i Niemiec, Rolf Nikel udali się do Kolegium Europejskiego w Natolinie, na zaproszenie francuskich i niemieckich studentów. Spotkanie odbyło się z okazji 53. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego, który przypieczętował francusko-niemieckie pojednanie i położył instytucjonalne podwaliny pod rozwój współpracy . . .
(33160/10)  
Więcej
  Ambasador Chorwacji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

22 stycznia 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Chorwacji w Polsce dr Andrea Bekić, w towarzystwie małżonka dr. Darko Bekicia W Collegium Novum przyjął ich rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Spotkanie poświęcone było planom rozwoju wzajemnej współpracy w niedalekiej przyszłości. . . .
(33161/10)  
Więcej
  Noworoczne spotkanie Prezydenta z krakowskim korpusem konsularnym

Kontynuując tradycję 21 stycznia 2016 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z krakowskimi dyplomatami w kolejnej miejskiej jednostce kultury - Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Piękna, zabytkowa Sala Fontany podniosła uroczysty charakter tego wydarzenia. Prezydent Jacek Majchrowski najpierw serdecznie powitał obecnych po raz pierwszy na takim spotkaniu nowych konsulów, któr . . .
(33162/10)  
Więcej
  Noworoczne spotkanie partnerów projektu Smart Living

21 stycznia 2016 roku w rezydencji ambasadora Steena Hommela odbyło się noworoczne spotkanie partnerów trzyletniego projektu ambasady pt. „Smart Living”. Projekt ten zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń w kilku obszarach tematycznych, m.in. w obszarze efektywności energetycznej. Gościem specjalnym wczorajszego wieczoru był wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski. . . .
(33163/10)  
Więcej
  Ambasador z wizytą u funkcjonariuszy SG w Słowenii

Ambasador Pełnomocny i Nadzwyczajny w Słowenii Paweł Czerwiński oraz Konsul Ambasady RP w Lublanie Rafał Budyta spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej biorącymi udział we wspólnej operacji wsparcia Policji Słowenii. Przedstawiciele ambasady zapoznali się ze specyfiką służby pełnionej przez funkcjonariuszy SG w ramach operacji oraz z funkcjonowaniem centrum recepc . . .
(33164/10)  
Więcej
  Wizyta ambasadora Daniela Frieda w MSZ

Polityka Zachodu wobec Rosji, sytuacja na Ukrainie oraz działania społeczności międzynarodowej w odniesieniu do Iranu były przedmiotem rozmów podsekretarza stanu w MSZ Marka Ziółkowskiego z ambasadorem Danielem Friedem, koordynatorem Departamentu Stanu USA do spraw sankcji. Przeprowadzone w środę w Warszawie polsko-amerykańskie konsultacje były poświęcone wymianie ocen i opini . . .
(33165/10)  
Więcej
  Polsko-słoweńskie forum biznesu

19 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie poświęcone potencjałowi biznesowemu pomiędzy Słowenią i Polską, zorganizowane przez Ambasadę Republiki Słowenii w Polsce przy współpracy Słoweńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Technologii Republiki Słowenii. Zaprezentowano możliwości kooperacyjne i dobre praktyki we współpracy polsko-s . . .
(33166/10)  
Więcej
Start
1
2
3
4
KoniecPrzetłumacz Stronę


PATRONATY
Honorowe i
Medialne


Biuletyn
dyplomatyczny
Wpisz swój adres e-mail by dokonać subskrypcji
 © 2015     Odwiedziny:74720