Bootstrap Slider

  UJ gości profesorów z Indii i Oksfordu

13 maja 2016 r. UJ odwiedziła delegacja przedstawicieli czołowych uczelni indyjskich oraz specjalistów z dziedziny studiów indyjskich z Uniwersytetu w Oksfordzie. W skład delegacji weszli prof. Shantanu Chakrabarti (Uniwersytet w Kalkucie), prof. Arvind Kumar (Uniwersytet Manipal) i prof. Gulschan Sachdeva (Uniwersytet Jawaharlala Nehru) oraz prof. Matthew Mc Cartney i prof. George Kun . . .
(32984/31)  
Więcej
  Polsko-timorskie konsultacje polityczne w Warszawie

– Cieszymy się z pierwszej od 12 lat wizyty przedstawiciela rządu timorskiego w Polsce. Nasz kraj zawsze wspierał dążenia narodu timorskiego na rzecz budowy samodzielnego i demokratycznego państwa – powiedziała wiceminister Katarzyna Kacperczyk, która 12 maja spotkała z wiceministrem spraw zagranicznych Timoru Wschodniego Roberto Soaresem. Wiceminister Soares podziękował za p . . .
(32985/31)  
Więcej
  Polsko-irańskie rozmowy nt. współpracy gospodarczej

Rozszerzenie wymiany handlowej i intensyfikacja przewozów drogowych między Polską i Iranem oraz odnowienie umowy o międzynarodowych przewozach drogowych z 1976 r. to główne cele rozmów gospodarczych, w których wzięli udział przedsiębiorcy z branży transportowej Iranu i Polski. W konferencji „Polska – Iran: warunki wykonywania przewozów drogowych”, która odbyła się 11 m . . .
(32986/31)  
Więcej
  Uroczystość 12 maja pod pomnikiem upamiętniającym bitwę o Monte Cassino

W czwartek 12 maja 2016 r. pełniący obowiązki Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zorganizował w 72. rocznicę rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino uroczystość, pod pomnikiem poświęconym tej bitwie, upamiętniającą żołnierzy armii generała Władysława Andersa. . . .
(32987/31)  
Więcej
  Polsko-chilijskie spotkanie na Zamku

W dniu 11 maja 2016 roku w przestrzeniach Zamku Książąt Pomorskich królował język hiszpański, przejmująca muzyka oraz wiersze Gabrieli Mistral, laureatki literackiej Nagrody Nobla. A to za sprawą koncertu „Chilijska fiesta. Poezja i Pieśni majestatycznych And”. Koncertowi przysłuchiwał się Ambasador Republiki Chile w Polsce Alfredo García Castelblanco, który wizytę w st . . .
(32988/31)  
Więcej
  Spotkanie wiceminister Katarzyny Kacperczyk z wiceminister spraw zagranicznych Norwegii

– Postrzegamy Norwegię jako doskonałego potencjalnego partnera we współpracy w obszarze IT, sektorów kreatywnych, ochrony środowiska czy rozwoju start-upów - mówiła wiceszefowa MSZ podczas spotkania z sekretarz stanu w MSZ Norwegii Elsbeth Tronstad. Mówiąc o współpracy dwustronnej wiceminister Kacperczyk zwróciła uwagę na dobrze rozwijającą się współpracę w sektorach . . .
(32989/31)  
Więcej
  Wręczenie francuskich odznaczeń

Ambasador Francji Pierre Buhler urządził dnia 12 maja 2016 roku w swojej rezydencji uroczystość na cześć trojga wybitnych zasłużonych Polaków, którym wręczył wysokie francuskie odznaczenia przed licznie zgromadzonymi gośćmi. . . .
(32990/27)  
Więcej
Start
1
2
3
4
KoniecPrzetłumacz Stronę


PATRONATY
Honorowe i
Medialne


Biuletyn
dyplomatyczny
Wpisz swój adres e-mail by dokonać subskrypcji
 © 2015     Odwiedziny:328709