z Witamy w E-Ambasada

Bootstrap Slider

  Marszałek Senatu spotkał się z przewodniczącym izby niższej Słowenii

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski 30 marca 2017 r. w Senacie przyjął przewodniczącego Zgromadzenia Państwowego Republiki Słowenii Milana Brgleza. Politycy rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej i relacjach międzyparlamentarnych. Marszałek podkreślił, że przywiązuje dużą wagę do dyplomacji parlamentarnej, gdyż tworzy ona dobry klimat do współpracy politycznej . . .
(32448/13)  
Więcej
  Ambasador Turcji u marszałka

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, przyjął ambasadora Turcji Tunça Üğdüla. Wizyta miała charakter kurtuazyjny, ale rozmowy dotyczyły także konkretnych zagadnień gospodarczych. Tunç Üğdül funkcję ambasadora w Polsce pełni od października ubiegłego roku. Wcześniej był m.in. ambasadorem w Maroku i na Słowacji. W trakcie spotkania marszałek przedstawił . . .
(32449/13)  
Więcej
  Edukacja nie zna granic

Wymiana młodzieży i kadry nauczycielskiej, praktyki zawodowe i warsztaty szkoleniowe – we współpracy partnerów z województwa opolskiego i Nadrenii – Palatynatu dzieje się naprawdę dużo. Podsumowanie dotychczasowych inicjatyw oraz możliwości ustanowienia nowych form wspólnych działań w dziedzinie edukacji i kształcenia to główne tematy, które poruszono podczas spotkania . . .
(32450/13)  
Więcej
  Polsko-nigeryjska współpraca nabiera tempa

Polsko-nigeryjskie relacje ożywiły się w ostatnim czasie - powiedział wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger otwierając spotkanie z delegacją biznesową z Nigerii. - Polski biznes jest już obecny na rynku nigeryjskim przykładem tego jest firma Navimor i jej zaangażowanie w budowę stoczni w Lagos - przypomniał wiceprezes. Spotkanie w siedzibie Agencji by . . .
(32451/13)  
Więcej
  Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott był 29 marca 2017 roku gościem ministra Krzysztofa Jurgiela. Spotkanie odbyło się w kontekście rozpoczynających się negocjacji dotyczących wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jest to konsekwencją wyniku referendum z 23 czerwca ub r., kiedy Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem UE. Podczas spotkania minister Jurg . . .
(32452/13)  
Więcej
  Ambasador Czarnogóry z wizytą u marszałka Jacka Krupy

Nawiązanie współpracy z Czarnogórą w zakresie turystyki, biznesu, nauki, kultury i infrastruktury były głównymi tematami spotkania marszałka Jacka Krupy z Ljiljaną Toskovic, ambasadorem Czarnogóry. Czarnogóra, to jedno z najmłodszych państw Europy o bardzo ważnym ze strategicznego punktu widzenia położeniu. W grudniu 2011 r. Czarnogóra uzyskała status kraju kandydująceg . . .
(32453/13)  
Więcej
  Rozmowy polsko-irlandzkie

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się 29 marca 2017 roku z ministrem rolnictwa, żywności i żeglugi morskiej Irlandii Michaelem Creedem oraz ambasadorem Irlandii w Polsce Gerardem Keownem. Tematem spotkania była współpraca Polski i Irlandii w kontekście wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku. . . .
(32454/11)  
Więcej
Start
1
2
3
4
5
6
KoniecPrzetłumacz Stronę
PATRONATY
Honorowe i
Medialne


Biuletyn
dyplomatyczny
Wpisz swój adres e-mail by dokonać subskrypcji
 © 2017     Odwiedziny:3911075