Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
Spotkanie Marszałek Sejmu z ambasadorem Armenii

We wtorek 18 lutego 2020 roku wizytę u marszałek Sejmu Elżbiety Witek złożył ambasador Republiki Armenii Samvel Mkrtchian. Wśród głównych tematów rozmowy były współpraca dwustronna, kontakty parlamentarne i wymiana gospodarcza. Elżbieta Witek podkreśliła, że Armenia jest dla Polski ważnym partnerem w regionie Kaukazu Południowego. Zwróciła uwagę na potencjał współpracy w sferze wymiany gospodarczej i wzajemnych inwestycji i zapewniła o gotowości wsparcia Armenii w przeprowadzaniu szerokich reform modernizacyjnych. Przypomniała też o trudnych reformach przeprowadzonych w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Ambasador Armenii gościem wicemarszałka Grzegorza Macko

Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce, po raz pierwszy odwiedził Dolny Śląsk. Tematami rozmów były turystyka, gospodarka, a także możliwości rozwinięcia współpracy międzyregionalnej między Polską i Armenią. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko. Ambasador rozpoczął karierę dyplomatyczną w 1991 r. jako specjalista ds. Państw skandynawskich i bałtyckich w Departamencie Europejskim Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wizyta Ambasadora Republiki Armenii

Współpraca w zakresie gospodarki, kultury i turystyki były głównymi tematami rozmów podczas spotkania Marszałka Jarosława Stawiarskiego z Ambasadorem Republiki Armenii w Polsce, Samvelem Mkrtchianem. W trakcie spotkania omówiono także kwestię współpracy międzyregionalnej. Marszałek Stawiarski nawiązał do potencjału Województwa Lubelskiego wskazując, że Lubelszczyzna to prężny ośrodek produkcji ekologicznej żywności. Marszałek zauważył również, że dzięki finalizowanym projektom infrastrukturalnym, m.in. drodze S17 i S19, Województwo Lubelskie staje się atrakcyjnym punktem inwestycyjnym na mapie Polski.

Ambasador Armenii z wizytą w Krakowie

15 maja 2019 r. Samvel Mkrtchian, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Armenii pełniący misję w Polsce od listopada 2018 r. złożył pierwszą kurtuazyjną wizytę w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa. ematy rozmowy koncentrowały się wokół spraw gospodarczych i turystyki. Pan Ambasador jest zainteresowany metodami zarządzania miastem kultury i dziedzictwa, które równoc . . .