Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Kontakt
Międzynarodowy Dzień Solidarności z Narodem Palestyńskim – Dominika Blachnicka-Ciacek

Independence Day

Przemowa Ambasadora na VII Kongresie Azjatyckim

Bardzo dziękuję za wysiłek włożony w organizację 7 edycji konferencji i wierzę, że każde wydarzenie powinno być realizowane na takim poziomie, jak to czynią Urząd Marszałkowski, Miasto Toruń, i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Takie konferencje wzmacniają wspólne relacje między Polską a naszymi krajami i taka jest nasza ambasadorska misja.

Spotkanie Ambasadora z Kołem Naukowym Arabistów UW

Spotkanie Ambasadora Państwa Palestyny z KNA UW Wśród tematów: – Palestyna w dobie normalizacji stosunków Izraela z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. – Palestyna wobec administracji Stanów Zjednoczonych Ameryki. – Przyszłość sprawy Palestyńskiej.

Dzień Dziedzictwa Palestyńskiego

7 października – obchodzimy Dzień Dziedzictwa Palestyńskiego, przy tej okazji mieliśmy zwyczaj przedstawiania palestyńskich produktów, organizowania pokazów tańca Dabkeh lub projekcję filmu o Palestynie. Wiemy, jak bardzo świat cierpi z powodu rozprzestrzeniania się COVID 19, a nam z kolei zależy na Waszym zdrowiu, więc to, co zaoferujemy w tym roku będzie się różnić od poprzednich latach, a ponieważ jesteśmy tak jak inni, narodem kochającym życie to postanowiliśmy otworzyć dla Was okienko, z którego możecie spojrzeć na Palestynę.

Pożegnanie Ambasadora ZEA i Dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu

W poniedziałek 10 sierpnia 2020 Korpus Ambasadorów Arabskich zorganizował pożegnanie dla JE Abdulrahima Al-Awadhi, Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który opuszcza Polskę oraz dla Pana Przemysława Bobaka, Dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, który został mianowany Ambasadorem RP w Addis Ababie.

Podniesienie flagi Palestyny oraz czarną flagę żałoby w 72 rocznicę Nakby

W 72. rocznicę Nakby i jej okropnych wydarzeń, które zmieniły rzeczywistość Narodu Palestyńskiego, kadra Ambasady Państwa Palestyny w Polsce, z udziałem kilku członków społeczności palestyńskiej, podniosła flagę Palestyny oraz czarną flagę żałoby, aby wyrazić nasz gniew i smutek z powodu naszej ciągłej Nakby i izraelskiej okupacji, która konfiskuje naszą ziemię i mienie.

Hafty z Palestyny - wykład Alaa Jadallah

W sobotę, 14 września 2019 roku, o godz. 17.00, zapraszamy na wykład pt. "Hafty z Palestyny", który wygłosi Alaa Jadallah, zastępcy Ambasadora Palestyny. Wykład w ramach programu Festiwal Haftów Azjatyckich i towarzyszy wystawie "HandMadeinChina. Batiki i hafty mniejszości etnicznych południowych Chin, z kolekcji Li Lei".