Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Kontakt
Ambasador Słowenii z wizytą w Gorlicach

Ponad dwa lata temu na Cmentarzu Wojennym nr 91 w Gorlicach odsłonięty został pomnik żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918. Dziś nasze miasto ponownie odwiedziła Ambasador Republiki Słowenii Božena Forštnarič Boroje oraz Attache Obrony Gorazda Bartol. Wizyta wstępnie planowana była na rocznicę odsłoniecia pomnika tj. 23 maja, jednak ze względu na epidemię została przełożona.

Odkryj Słowenię

Miejsce, gdzie możesz swobodnie podróżować tak, jak chcesz. Niezależnie od tego, czy podążasz za kulturowymi trendami, czy czerpiesz przyjemność z natury, lekko krocząc po utartych ścieżkach lub z nich zbaczając, to właśnie tutaj możesz znaleźć to, czego szukasz. Oczywiście znalezienie Słowenii na mapie może nie być takie łatwe, ale ciężko byłoby znaleźć takie małe miejsce, które ma tyle do zaoferowania. W każdym miejscu i w dowolnym czasie, wszędzie tam, gdzie się udasz, trafisz na rzeczy, które będą odzwierciedleniem twojego wyjątkowego gustu i spojrzenia na świat.

Wizyta ministra spraw zagranicznych Słowenii

Współpraca w ramach UE i NATO, europejska perspektywa Bałkanów Zachodnich, rozwój Inicjatywy Trójmorza i relacje gospodarcze były głównymi tematami dzisiejszych rozmów ministra Jacka Czaputowicza i szefa dyplomacji Słowenii Anže Logara. Mamy nadzieję na wspólne inicjatywy z nowym rządem Słowenii, które już miały miejsce chociażby w kontekście negocjacji nowych Wieloletnich Ram Finansowych i Funduszu Odbudowy – zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Praznovanje Prešernovega dne s kvizom o slovenski kulturi

Letošnje leto je veleposlaništvo 10. februarja v Międzypokoleniowa Klubokawiarnia obeležilo Prešernov dan na poseben način - s kvizom o poznavanju slovenske kulture v katerem so se pomerili poljski zdajšnji in bivši študenti slovenistike. Čestitke vsem za odlično poznavanje Slovenije in slovenske kulture!