Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Kontakt
Wywiad z reżyserem Magnusem von Hornem

Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów - tak o najnowszym filmie Magnusa von Horna napisał komitet selekcyjny festiwalu w Cannes. Na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Sweat" został obsypany deszczem nagród. Były wśród nich Srebrne Lwy. Na festiwalu filmowym w Göteborgu nagrodę filmowi przyznał Kościół Szwecji. 9 kwietnia film wchodzi na ekrany polskich kin. Ambasada Szwecji przeprowadziła wywiad z reżyserem. Polecamy!

Szwedzkie tradycje

Na tych stronach znaleźć można informacje o szwedzkich tradycjach i zwyczajach.

Tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców wjeżdżających na teren Szwecji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem rząd Szwecji z dniem 19 marca wprowadził tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców wjeżdżających na teren Szwecji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii. Zakaz obowiązuje do 30 czerwca. Zakaz obejmuje obywateli spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii. Do Szwecji mogą wjechać obywatele szwedzcy, osoby posiadające prawo pobytu w Szwecji, jak również obywatele innych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym Polski).