Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
W formie wideokonferencji odbyły się rozmowy dwustronne Ministrów Finansów Ukrainy i Rzeczypospolitej Polskiej Serhija Marczenka i Tadeusza Kościńskiego

W formie wideokonferencji odbyły się rozmowy dwustronne Ministrów Finansów Ukrainy i Rzeczypospolitej Polskiej Serhija Marczenka i Tadeusza Kościńskiego. Strony omówiły aktualne kwestie współpracy dwustronnej w dziedzinie celnej i podatkowej. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom dot. przezwyciężenia skutków pandemii COVID-19, przyspieszenia odprawy celnej oraz rozbudowy punktów kontroli na wspólnej granicy, skutecznego zarządzania podatkiem VAT oraz wymiany informacjami podatkowymi. Ministrowie podkreślili znaczenie skutecznej walki z przemytem dla dobra gospodarek obu krajów. Ukraińska i Polska strony podzielają opinie o konieczności dalszego zwiększenia wolumenu płatności bezgotówkowych.

Spotkanie z Ambasadorem Ukrainy

30 czerwca 2020 r. minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą. Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z inicjatywy strony ukraińskiej. Głównym tematem rozmów był stan współpracy dwustronnej w obszarze rolnictwa i możliwości jej pogłębienia oraz kwestia zatrudniania pracowników sezonowych z Ukrainy w polskiej branży rolno-spożywczej.

Wsparcie humanitarne dla Ukrainy i Mołdawii

W dniu 24.06.2020 roku po raz kolejny wypełniamy naszą międzynarodową i ludzką powinność – dzielimy się tym, czym możemy z Republiką Mołdawii i Ukrainą. Ta akcja pomocowa jest również wyrazem naszej solidarności i woli współpracy z Republiką Mołdawii i Ukrainą, naszymi ważnymi partnerami w ramach Partnerstwa Wschodniego – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński podczas uroczystej odprawy dwóch kolejnych konwojów humanitarnych zawierających sprzęt i wyposażenie przeznaczone na walkę z koronawirusem na Ukrainie i w Mołdawii.

Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz partnerów biznesowych w Ukrainę?

Z darmową WYSZUKIWARKĄ FIRM oraz katalogiem branżowym EXPORT PROMOTION OFFICE OF UKRAINE zawierającym szeroką bazę ukraińskich podmiotów gospodarczych, bez trudu znajdziesz nowe kontakty biznesowe!

Wizyta robocza w Polsce Wiceministra Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa - Przedstawiciela Handlowego Ukrainy T.Kaczki

W dniu 19 lutego 2020 roku w Warszawie pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej J.Ardanowskiego i Wiceministra Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa - Przedstawiciela Handlowego Ukrainy T.Kaczki rozpeczeły się ukraińsko-polskie konsultacje o współpracy w branży rolnictwa. Strony omawiają pragmatyczny i wzajemniekorzystny rozwój współpracy branżowej zarówno dwustronnej, jak i w ramach UE, a także eksport swej produkcji na rynki krajów trzecich. W konsultacjach biorą udział przedstawicieli przedsiębiorstw rolnych.

Wizyta robocza w Polsce Wiceministra Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa - Przedstawiciela Handlowego Ukrainy T.Kaczki

W dniu 19 luty 2020 w Warszawie pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej J.Ardanowskiego i Wiceministra Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa - Przedstawiciela Handlowego Ukrainy T.Kaczki rozpoczęły się ukraińsko-polskie konsultacje o współpracy w branży rolnictwa. Strony omawiają pragmatyczny i wzajemnie korzystny rozwój współpracy branżowej zarówno dwustronnej, jak i w ramach UE, a także eksport swej produkcji na rynki krajów trzecich. W konsultacjach biorą udział przedstawicieli przedsiębiorstw rolnych.