Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
Wspólny polsko-brytyjski komunikat prasowy dotyczący umowy w sprawie praw wyborczych obywateli obu państw w wyborach lokalnych

Nowa umowa oznacza, że zarówno polscy jak i brytyjscy obywatele mieszkający na terytorium drugiego państwa będą nadal mogli kandydować i głosować w wyborach lokalnych. Polska i Wielka Brytania podpisały umowę, która gwarantuje polskim i brytyjskim obywatelom, mieszkającym w drugim państwie, prawa do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz brytyjscy obywatele mieszkający w Polsce mają prawo wybierania swoich przedstawicieli we władzach lokalnych w państwie, w którym mieszkają.

Wizyta Brytyjskiego Ambasadora

We wtorek, 28 stycznia 2020 roku Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce J.E. Pan Jonathan Knott złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa w Krakowie Kazimierz Karasiński.