Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Film promujący Odwiedź nas i poznaj Kontakt
Weź udział w bezpłatnych warsztatach tanecznych Step Afrika Camp, 11-15 lipca!

Ambasada USA i Służewski Dom Kultury zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach tanecznych Step Afrika Camp! Masz 13-18 lat? Interesujesz się tańcem nowoczesnym? Weź udział w warsztatach, który poprowadzi słynny amerykański zespół Step Afrika! Data 11-15 lipca, Służewski Dom Kultury w Warszawie. Warsztaty są bezpłatne.

Ambasada USA i American Corners zapraszają na cykl bezpłatnych webinarów pt.: Cyber(nie)bezpieczeństwa – jak możemy się chronić?

Ambasada USA i American Corners zapraszają nauczycieli, rodziców i młodzież na cykl bezpłatnych warsztatów online pt.: Cyber(nie)bezpieczeństwa – jak się chronić”. Nauczyciel i ekspert Łukasz Gierek zaprasza do świata bezpiecznego Internetu, pokaże jak weryfikować informacje, jak rozpoznać trolla i uniknąć manipulacji oraz dostępu nieproszonych osób do naszych wrażliwych danych.

12 kwietnia weź udział w wydarzeniu EducationUSA Poland College Day

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie zaprasza polskich i ukraińskich uczniów, nauczycieli oraz rodziców na wirtualne targi EducationUSA Poland College Day, które odbędą się 12 kwietnia w godz.16:00-20:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych studiami na amerykańskich uniwersytetach.

Komunikat NASA po spotkaniu z ambasadorem USA w Polsce

W wydanym komunikacie, administrator NASA Bill Nelson informuje o wizycie, jaką ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski złożył 4 lutego 2022 roku w centrali NASA w Waszyngtonie:

Wspomnienie o Janie Nowaku-Jeziorańskim

Chargé d’Affaires, a.i. Bix Aliu opowiada historię ambasadora Brzezinskiego o niezwykłym życiu i spuściźnie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który zmarł tego dnia siedemnaście lat temu.

Ambasada USA zaprasza na cykl warsztatów „Zaangażowani uczniowie – jak wykorzystać narzędzia edukacji obywatelskiej.”

Ambasada USA w Warszawie i Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów pt.: “ZAANGAŻOWANI UCZNIOWIE” .

Zapraszamy do współpracy z Ambasadorami i Ambasadorkami Programu Fulbrighta

W połowie października 2021 r. James Wolfe, radca ds. prasy i kultury i Jeanne Briganti, attaché ds. kultury, spotkali się z czternastoma absolwentami Programu Fulbrighta w Polsce, którzy przez najbliższe dwa lata będą pełnić funkcję Ambasadorów i Ambasadorek programu. Do drugiej edycji programu Ambasadorzy i Ambasadorki zostali wybrani w drodze konkursu spośród zainteresowanych polskich absolwentów Programu Fulbrighta.

Żołnierze służący w Międzynarodowej Grupie Bojowej NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland, odwiedzili Dom Janusza Korczaka w Olecku.

Żołnierze NATO służący w Międzynarodowej Grupie Bojowej NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland, odwiedzili Dom Janusza Korczaka w Olecku jako święci Mikołajowie. W ramach zaangażowania w życie lokalnych społeczności, 72 żołnierzy spędziło popołudnie rozdając prezenty i bawiąc się z dziećmi.

Podpisanie umowy o bezpieczeństwie ruchu lotniczego

W celu zwiększenia bezpieczeństwa międzynarodowego lotnictwa cywilnego, w dniu 2 grudnia 2021 r. Stany Zjednoczone i Polska podpisały umowę o bezpieczeństwie komunikacji powietrznej, która określa ramy prawne dla wzajemnego rozmieszczania funkcjonariuszy ochrony lotu (IFSO) na pokładzie niektórych samolotów odbywających loty pasażerskie.

Zaloguj się na platformie DreamBuilder i zrób samodzielnie krótki kurs przedsiębiorczości

DreamBuilder - to platforma, przy pomocy której 30 wybranych uczestniczek pilotażowego programu Akademii Przedsiębiorczych Kobiet w Radomiu uczy się jak zrealizować marzenie o własnej firmie lub rozwinąć już istniejący biznes. Z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet mamy dla was specjalny prezent - dostęp do platformy DreamBuilder dla wszystkich, także dla tych, którzy nie uczestniczą w programie

Ostrzeżenie dotyczące zdrowia – 4 listopada 2021

25 października 2021 roku Prezydent Biden ogłosił przyjęcie polityki dotyczącej globalnych podróży lotniczych. Według tej polityki priorytetem jest zdrowie publiczne, ochrona obywateli amerykańskich oraz rezydentów, a także turystów. Od 8 listopada wszyscy pasażerowie nie posiadający obywatelstwa amerykańskiego, nie będący imigrantami (czyli nie posiadający obywatelstwa amerykańskiego lub narodowości Stanów Zjednoczonych, nie będący stałymi rezydentami USA …

Polska podpisuje Artemis Accords na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym

Polska dołączyła do rosnącej listy krajów, które potwierdzają swoje zaangażowanie w zrównoważonej eksploracji kosmosu poprzez podpisanie Porozumień Artemis, które ustanawiają wspólny zestaw zasad przynoszących korzyści całej ludzkości. Grzegorz Wrochna, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, podpisał dokument 26 października podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Dubaju.

Chargé d’Affaires wita amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta

Charge d’Affaires B. Bix Aliu powitał 30 amerykańskich stypendystów Programu Fulbrighta, którzy spędzą w Polsce najbliższy rok akademicki 2019-2020, pracując na uczelniach w Warszawie, Białymstoku, Opolu, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu, Koszalinie, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i Wrocławiu.

Program FLEX: rok życia w amerykańskim stylu. Ruszyła rekrutacja na wymianę kulturową w USA!

Uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceów oraz techników po raz kolejny mają okazję do udziału w Programie FLEX, w ramach którego młodzież z wielu krajów świata wyjeżdża na cały rok do Stanów Zjednoczonych. Program jest bezpłatny i zakłada naukę w amerykańskiej szkole, pobyt u lokalnej rodziny, a także wiele wspaniałych doświadczeń, które procentują w przyszłości. Rekrutacja trwa do 15 października 2021 roku.

20. rocznica zamachów 11 września

W 20. rocznicę ataków z 11 września 2001 roku czcimy pamięć tych, którzy zginęli oraz łączymy się w bólu z tymi, którzy stracili przyjaciół i najbliższych. Nie zapominamy także o ogromnym bohaterstwie strażaków, ratowników i wszystkich, którzy narażając własne życie, ratowali innych. Nasze wartości nie zostały wtedy złamane. Dziś jeszcze mocniej trwamy wspólnie jako jeden naród.

Zapraszamy nauczycieli do udziału w American English Webinars

Ambasada USA zaprasza nauczycieli języka angielskiego do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach on-line „American English Live: Teacher Development Series” . Webinary odbywają się w środy na żywo na platformie Facebooku i są organizowane przez Biuro Programów Języka Angielskiego, podlegające Biuru Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA.

Spotkanie Marszałka Senatu RP z Chargé d’Affaires ambasady Stanów Zjednoczonych

26 sierpnia br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki przyjął Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie, Bixa Aliu. Spotkanie odbyło się na prośbę amerykańskiego dyplomaty, który przedstawił pogląd władz amerykańskich na sprawy z zakresu relacji z Polską. Chargé d’Affaires a.i. Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki poruszył m.in. kwestię przyjętej przez Sejm RP ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji.

Ambasada wzięła udział w seminarium TOLI dla edukatorów na temat nauczania o Holokauście i prawach człowieka

17 sierpnia 2021 roku w Warszawie attaché ds. kultury Jeanne Briganti wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia czwartej edycji seminarium The Olga Lengyel Institute (TOLI), które jest oferowane nauczycielom na całym świecie w zakresie edukacji o Holokauście i praw człowieka. Grupa 30 polskich nauczycieli uczestniczyła w seminarium, które odbyło się w Warszawie, Krakowie i Oświęcimiu.

Organizacje i instytucje kultury