Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
O webinarium „Białoruś-Polska: współpraca w czasie globalnych wyzwań”

5 sierpnia 2020 roku o godzinie 10.00 (czasu polskiego) rozpocznie się webinarium „Białoruś-Polska: współpraca w obliczu globalnych wyzwań”. W spotkaniu planowany jest udział szefów placówek dyplomatycznych obu krajów, przedsiębiorców i ekspertów. Wydarzenie organizowane jest przez krajowe izby gospodarcze Białorusi i Polski.

Wirtualne Targi MADE IN BELARUS #AgroFood

Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa zaprasza zainteresowane firmy do wzięcia udziału w wirtualnych targach produktów spożywczych wyprodukowanych w tym kraju. Wirtualne Targi MADE IN BELARUS #AgroFood odbędą się w dniach 16-19 sierpnia 2020 r. Podczas pierwszych wirtualnych targów w Białorusi będą mogli Państwo zapoznać się z ofertą 30 liderów rynku rolno-spożywczego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje jednak rejestracja. Zapisy na wydarzenie oraz program na stronie organizatora pod adresem www.belinterexpo.by.

O uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości Republiki Białoruś

2 lipca 2020 przez Ambasadę i Centrum Kulturalny Białorusi w Polsce w Muzeum Niepodległości w Warszawie, jednym z głównych muzeów Polski, została przeprowadzona uroczystość w ramach obchodów Święta Niepodległości Republiki Białoruś i 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa w II Wojnie światowej.

O webinarium „Park Przemysłowy Wielki Kamień – Wielkie Możliwości dla Polskiego Biznesu”

25 czerwca 2020 r. odbyło się webinarium „Park Przemysłowy Wielki Kamień – Wielkie Możliwości dla Polskiego Biznesu” zorganizowane wspólnie przez administrację Chińsko-Białoruskiego Parku Przemysłowego „Wielki Kamień” oraz Ambasadę. Ze strony misji udział w wydarzeniu wziął Radca-Minister Aleksander Czesnowski.

O akcji upamiętniającej Ambasady

26 czerwca 2020 r. w ramach udziału w akcji “Białoruś pamięta” i obchodów 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa Ambasador i pracownicy Ambasady Białorusi wzięli udział w zagospodarowaniu terenu i elementów architektonicznych na cmentarzu żołnierzy radzieckich, poległych w walkach o wyzwolenie Warszawy.

O akcji upamiętniającej Ambasady

W ramach obchodów 75. Rocznicy Wielkiego Zwycięstwa w dniu 11 czerwca 2020 r. Ambasador Białorusi Pan W. Chuszew, Attaché Obrony Pan W. Kapszul i członkowie ich rodzin złożyli wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie.

O odznaczeniu weterana II Wojny Światowej

8 czerwca 2020 r. Ambasador Białorusi w Polsce Władimir Czuszew wręczył medal «75 lat Wyzwolenia Białorusi od niemiecko-faszystowskich najeźdźców» córce Witolda Auksztola, który brał udział w walkach na terenie Białorusi.

O pomocy humanitarnej dla Białorusi

W dniu 4 czerwca 2020 roku Ambasador Białorusi Pan Władimir Czuszew wziął udział w uroczystej ceremonii z okazji wyjazdu konwoju z pomocą humanitarną, przeznaczoną do zwalczania epidemii COVID-19. W trakcie uroczystości z przemówieniem wystąpili Minister – Członek Rady Ministrów, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Sekretarz Stanu Michał Dworczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pan Paweł Jabłoński, Szef Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

O spotkaniu Ambasadora z wykładowcami i studentami Uniwersytetu Warszawskiego

W dniu 01.06.2020 odbyło się online-spotkanie Ambasadora Białorusi w Polsce W. Czuszewa ze studentami i wykładowcami Katedry Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym tematem przemówienia Ambasadora zostały obchody 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa, wkładu narodu białoruskiego w jego osiągnięcie, uhonorowanie wyczynu wojskowego przez współczesne pokolenia potomków.

O odznaczeniu weterana II Wojny Światowej

29 maja 2020 r. Ambasador Białorusi w Polsce Władimir Czuszew wręczył medal «75 lat Wyzwolenia Białorusi od niemiecko-faszystowskich najeźdźców» córce Jana Krunisa, który brał udział w walkach na terenie Białorusi.

O przedłużeniu terminu ważności paszportów obywateli Republiki Białoruś oraz zaświadczeń na powrót do Republiki Białoruś

Strona Białoruska wprowadza dodatkowe środki, które są niezbędne w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, w tym zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla osób prawnych i osób fizycznych.Dekret Prezydenta Republiki Białoruś z dnia 19 maja 2020 roku nr 172 “O przedłużeniu terminu ważności dokumentów” przewiduje przedłużenie terminów ważności niektórych zaświadczeń oraz innych dokumentów na okres trzech miesięcy, jeżeli wygaśniecie ich terminu ważności przypada na okres od dnia 30 kwietnia 2020 roku do dnia 31 lipca 2020 roku. Wykaz zaświadczeń oraz innych dokumentów, których termin ważności się przedłuża, jest ustalony przez Rząd Republiki Białoruś.

O obchodach Dnia Zwycięstwa w Białymstoku

Konsul Generalny Białorusi w Białymstoku Alla Fiodorowa i pracownicy Konsulatu złożyli wieniec pod pomnikiem żołnierzy radzieckich na Cmentarzu Centralnym w Białymstoku przy ul.Wysockiego (pochowano 4950 żołnierzy radzieckich i oficerów), a także kwiaty na grobach poległych żołnierzy. Pamięć wojowników została uczczona minutą ciszy.

O obchodach przez Ambasadę Białorusi w Polsce 75-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej

9 maja 2020 r. w 75. rocznicę Wielkiego Zwycięstwa Ambasador W. Czuszew, pracownicy Ambasady, przy zachowaniu środków i ograniczeń wprowadzonych przez Polskę w związku z pandemią COVID-19, złożyli wieniec i kwiaty pod pomnikiem na Cmentarzu-Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie.

O akcji upamiętniającej Ambasady

7 maja 2020 r. w ramach udziału w akcji “Białoruś pamięta” i w celu przygotowania do obchodów 75-lecia Zwycięstwa nad niemiecko-faszystowskimi najeźdźcami Ambasador i pracownicy Ambasady Białorusi wzięli udział w zagospodarowaniu terenu przy pomniku żołnierzy radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie Warszawy.

O pomocy białoruskiej diaspory

25 kwietnia 2020 roku Ambasada Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej przy poparciu Konsulatu Generalnego Republiki Białoruś w Białymstoku zorganizowała przekazanie Republikańskiemu Centrum Organizacji Reagowania Medycznego Ministerstwa Zdrowia Białorusi pomocy humanitarnej od białoruskiej diaspory, mieszkającej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

O pomocy humanitarnej dla Białorusi

W dniu 23 kwietnia 2020 roku Ambasador Białorusi Pan Władimir Czuszew wziął udział w uroczystej ceremonii z okazji wyjazdu konwoju z nieodpłatną pomocą humanitarną (preparaty i materiały medyczne), udzieloną przez Rzeczpospolitą Polską i przeznaczoną do zwalczania epidemii COVID-19. Ze strony polskiej w ceremonii uczestniczyli Minister – Członek Rady Ministrów, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Sekretarz Stanu Michał Dworczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pan Marcin Przydacz, Komendant Państwowej Straży Pożarnej Pan Andrzej Bartkowiak.

Wizy na Białoruś

Uprzejmie informujemy, że z 25.03.2020 i do odwołania Wydział Konsularny Ambasady Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej akceptuje dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na Białoruś wysłane pocztą.

SPEKTAKL “REWIZOR”