Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Konsulaty Kontakt
Spotkanie Pierwszej Damy z Małżonką Ambasadora Estonii

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim Liis Roger, Małżonkę Ambasadora Estonii, który misję w Polsce pełni od 2018 roku. Pani Ambasadorowa w ubiegłym miesiącu objęła funkcję Przewodniczącej Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. Sztandarowym projektem organizacji jest doroczny Kiermasz Charytatywny, który odbywa się pod patronatem i przy udziale Pierwszej Damy.

Sekretne życie – wystawa estońskich ilustracji

Mały, sekretny, estoński świat sztuki – bardzo bajkowy i bardzo osobisty, typowo baśniowy, ale i momentami okryty delikatnym mrokiem. Taką wystawę ilustracji i grafik, lekko zabarwioną estońskim folklorem, można obejrzeć w Dworku Białoprądnickim do 25 września 2020. Jej wernisaż odbył się 1 września w Galerii Zajazd (ul. Białoprądnicka 3).

Informacje dla podróżujących do Estonii 31.08-06.09.2020

Od 1 czerwca 2020 roku Estonia ponownie otworzyła granice dla osób przybywających z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obowiązek kwarantanny uzależniony jest od względnej ilości zarażeń koronawirusem w kraju, z którego osoba przybywa. Podróżni z krajów, w których wskaźnik zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni utrzymuje się poniżej 16 chorych na 100 000 mieszkańców, są zwolnieni z kwarantanny. Podróżujący z krajów z większą ilością zakażeń muszą po przybyciu do Estonii pozostać dwa tygodnie w samoizolacji.