Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Kontakt
Wizyta Ambasadora Gruzji

Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Polsce, był w dniu 19.06.2020 roku gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Wizyta miała charakter roboczy, a rozmowy dotyczyły dotychczasowej i przyszłej współpracy. W spotkaniu uczestniczył także Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławia. Podczas rozmów podsumowano dotychczasową partnerską współpracę, a także omówiono wsparcie podejmowane na rzecz obywateli Gruzji znajdujących się na terenie Dolnego Śląska w ostatnich miesiącach.

Rondo poświęcone gruzińskim oficerom

Rondo Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego – taką nazwę nosi oficjalnie od dziś rondo przy węźle Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w ciągu ulicy Granicznej. W uroczystości uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Wniosek o nadanie nowej nazwy złożył Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej, a stosowną uchwałę podjęto jeszcze w ubiegłym roku. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyła również delegacja gruzińska, która od kilku dni przebywa z wizytą na dolnym Śląsku.

Wizyta delegacji Autonomicznej Republiki Adżarii

Z wizytą na Dolnym Śląsku gości delegacja gruzińska. Oprócz przedstawicieli lokalnych władz znaleźli się w niej również przedstawiciele Uniwersytetu Państwowego z Batumi. Kooperacja uczelni wyższych to kolejny element stale rozwijającej się współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii.