Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
Spotkanie z wiceministrem ds. dyplomacji kulturalnej Węgier

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski spotkał się 21.02.2020 z podsekretarzem stanu ds. dyplomacji kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier Mártonem Schőberlem. Podczas spotkania, do którego doszło na wniosek strony węgierskiej, ministrowie wymienili się informacjami na temat zbliżających się wzajemnych wizyt i udziału w wydarzeniach artystycznych organizowanych w obu krajach. Przedmiotem rozmowy była również wymiana doświadczeń na temat ochrony dziedzictwa kulturowego i konserwacji zabytków.

Wernisaż wystawy "30 lat wolności" upamiętniającej upadek reżimów komunistycznych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "30 lat wolności" upamiętniającej upadek reżimów komunistycznych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanej przez Terror Háza Múzeum z Budapesztu.

Spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku (KAMP) z wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską

Ambasador Republiki Węgierskiej Orsolya Zsuzsanna Kovács we wtorek 4 lutego 2020 roku zorganizowała w Ambasadzie Republiki Węgierskiej spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku (KAMP) z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Tomislav Vidošević. Wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońska, zarazem kandydatka w zbliżających się wyborach prezydenckich, mówiła o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, o uwarunkowaniach społecznych i odpowiadała na pytania ambasadorów.