Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Kontakt
Wizyta Ambasadora Izraela w Lublinie

W dniach 10-11 września 2020 z wizytą w Lublinie gościł Ambasador Izraela, Alexander Ben Zvi. Wizyta związana była z odbywającym się w tym czasie I Festiwalem Kultury Żydowskiej - Lubliner Festivalotwiera się w nowej karcie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, JE Ambasadora Izraela w RP oraz Jarosława Sellima, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Historia izraelskiej muzyki

Zestawienie, przygotowane przez Attaché ds. Kultury Ambasady w ramach "Letniego kursu izraelskiej muzyki Alona"

Ambasada Izraela Zostaje w Domu

​#ZostańWDomu to motto na najbliższe dni również dla nas- personel Ambasady Izraela ze zrozumieniem odnosi się do zaleceń związanych z walką z koronawirusem. W najbliższych dniach trudno będzie o bezpośrednie spotkania z Izraelem, proponujemy więc domowe sposoby na ekscytujące "izraelskie doświadczenia", dzięki którym kwarantanna minie nieco szybciej. 

Ambasador Izraela z wizytą na Podkarpaciu

Alexander Ben Zvi, ambasador Izraela w Polsce, przyjechał na Podkarpacie w związku uroczystością wręczenia medalu i dyplomu honorowego "SPRAWIEDLIWY WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA" śp. Michałowi Świętoniowi oraz jego śp. dzieciom Piotrowi i Bronisławie. Ambasador spotkał się także z marszałkiem Władysławem Ortylem. Podczas spotkania 19 lutego w Urzędzie Marszałkowskim, marszałek Ortyl zaprosił ambasadora do odwiedzenia Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej.

Izraelskie filmy na DKF Shalom

Dyskusyjny Klub Filmowy Fundacji Shalom pokaże w najbliższych miesiącach pięć izraelskich filmów fabularnych.

Prezydent Izraela z wizytą w Polsce

Prezydent Riwlin udając się z wizytą do Polski i Niemiec: Naród żydowski jest narodem, który pamięta. Pamięć stanowi podstawę naszej tożsamości. Z tego powodu musimy przybywać do Auschwitz, do Niemiec i wszędzie tam, gdzie mamy obowiązek pamiętać oraz przypominać. Prezydent Izraela Reuwen Riwlin odbywa na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy wizytę w Polsce w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Wizyta Ambasadora Izraela

28 stycznia 2020 r. Alexander Ben Zvi, Jego Ekscelencja Ambasador Izraela w Polsce złożył pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa. Podczas kilkudniowego pobytu w Krakowie, Ambasador Ben Zvi odwiedził Gminę Wyznaniową Żydowską, Jewish Community Centre, towarzyszył Prezydentowi Izraela Reuwenowi Riwlinowi podczas głównych uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz, a także wygłosił wykład dla studentów Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.