Wydarzenia Przydatne Linki Kontakt
PRZEGLĄD FILMÓW "FARE CINEMA" 2020 (OD 15 DO 21 CZERWCA)

Trzecia edycja "Fare Cinema", przeglądu filmowego włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych promującego kino i przemysł filmowy Włoch na świecie. Od 15 do 21 czerwca 2020 roku, podczas tygodnia zamykającego Światowy Dzień Kina Włoskiego, na portalu RaiPlay zostaną udostępnione bezpłatnie nagrania wykładów, w tym lekcji masterclass, dzieła krótkometrażowe, filmy, wirtualne wycieczki i inne wyjątkowe materiały, z napisami również w innych językach, w celu przybliżenia #WłoskiegoKina osobom na całym świecie.

ROSIE na ostatniej prostej

Siódme spotkanie partnerów projektu, zorganizowane w dniu 27 maja 2020 r. w formie on-line, stanowiło ostatnie wydarzenie tego typu w ramach trzyletniego przedsięwzięcia międzynarodowego, jakim był projekt ROSIE- Odpowiedzialne i Innowacyjne MŚP. Uczestnicy telekonferencji podsumowali postępy prac, szczególnie w zakresie przygotowywanego dla każdego z regionów dokumentu Mapy Drogowej (dokument strategiczny diagnozujący poziom odpowiedzialnych innowacji – RI w regionie oraz zawierający zalecenia mające na celu zwiększenie regionalnego potencjału w tym zakresie w MSP) oraz fazy pilotażowej, w czasie której koncepcja RI była wdrażana w 5 małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce, Słowenii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Włoszech oraz Niemczech.

Emergenza Coronavirus - Infolinea dedicata all'utenza italiana in Polonia

Si informano i connazionali che è attiva un'infolinea dedicata esclusivamente ai quesiti relativi all'emergenza Coronavirus. Il numero dedicato, +48 667 131 669 è operativo dal lunedì al giovedì dalle ore 9.00 alle ore 16.30 ed il venerdì dalle ore 9.00 alle ore 13.00. Per circostanziate situazioni di emergenza che non possano essere rimandate al normale orario di apertura degli uffici rimane a disposizione dei cittadini italiani il  numero di reperibilita' +48 605 322 772,   attivo al di fuori dagli orari di apertura degli uffici fino alle ore 22 e nel fine-settimana dalle ore 8 alle 22.

Wizyta ambasadora Włoch w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Polsko-włoska współpraca przy organizacji Forum Energetycznego, a także kwestie związane z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji to główne tematy spotkania minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak z Aldo Amati, ambasadorem Republiki Włoskiej w Polsce. Jarosińska-Jedynak zwróciła uwagę na potrzebę finansowania projektów gazowych. Minister wyraziła przekonanie, że będzie to rozwiązanie przejściowe do pełnego osiągnięcia celów klimatycznych, ale najskuteczniej i najszybciej pozwoli zmniejszyć szkodliwą emisję.

Wizyta Ambasadora Włoch w Ministerstwie Sportu

Z Aldo Amati spotkała się Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Rozwój współpracy pomiędzy Polską a Włochami w obszarze sportu był głównym tematem spotkania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Minister Sportu z Aldo Amati, Ambasadorem Włoch w Polsce, które odbyło się 22 stycznia 2020 roku w siedzibie Ministerstwa. Na wstępie, w nawiązaniu do sportowych sukcesów Pani Minister w szermierce, Pan Ambasador odniósł się do długoletniej tradycji, jaką ta dyscyplina cieszy się we Włoszech.