Wydarzenia Święta narodowe Przydatne Linki Film promujący Kontakt
Udział drużyny z Kazachstanu w XXIII Mistrzostwach Polski w Paratańcu Sportowym

W ubiegły weekend w Łomiankach odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Paratańcu Sportowym, w których wzięła udział również drużyna z Kazachstanu. Nasi tancerze zdobyli 1 złoto, 11 srebrnych medali oraz 4 brązy.

Kazachstańsko-Polskie Forum Gospodarcze

5 października 2021 r. w Warszawie odbyło się Kazachstańsko-Polskie Forum Gospodarcze, podczas którego podpisano 7 dwustronnych dokumentów dotyczących realizacji projektów w Kazachstanie o wartości ok. 455 mln USD.

Konferencja on-line "Doing business in Kazakhstan"

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., we współpracy z Ambasadą Republiki Kazachstanu w RP zorganizowały konferencję on-line "Doing business in Kazakhstan". Celem wydarzenia, które odbyło się we wtorek 21 września było przybliżenie wielkopolskim przedsiębiorcom możliwości współpracy gospodarczej z partnerami z Kazachstanu. Transmisja ze spotkania była dostępna na kanale Youtube Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o.

Konferencja "Kazachstan-Brama Eurazji. 30 lat niepodległości"

Gospodarzem wydarzenia, które odbyło się 29 kwietnia 2021 roku w Katowicach, przy wsparciu Ambasady Kazachstanu, był Konsulat Honorowy Kazachstanu w Katowicach. W swoim przemówieniu powitalnym Ambasador Kazachstanu w Polsce Alim Kirabayev zapoznał uczestników spotkania z głównymi osiągnięciami rozwoju politycznego i społeczno-gospodarczego Kazachstanu, reformami przeprowadzanymi w kraju.

Kontynuacja współpracy bilateralnej między Polską a Kazachstanem

Dalszy rozwój współpracy w obszarze transportu drogowego był głównym tematem spotkania online, w którym uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Ministerstwa Przemysłu i Rozwoju Infrastrukturalnego Republiki Kazachstanu oraz Ambasady Kazachstanu w RP. W zorganizowanej 31 marca wideokonferencji z kazachskimi ekspertami w dziedzinie transportu, po stronie polskiej udział wzięli ...

Zapraszamy do udziału w Polsko-Kazachstańskich Dniach Współpracy Gospodarczej

Konferencja z udziałem kierownictwa Ministerstwa Handlu i Integracji Republiki Kazachstanu

10 lutego 2021 roku Izba Polska Azja wraz z Ambasadą Kazachstanu Polsce zorganizowała konferencję on-line z udziałem kierownictwa Ministerstwa Handlu i Integracji Republiki Kazachstanu oraz Przewodniczącego Izby Gospodarczej "Polska-Azja" J. Piechocińskiego.

Independence Day

Meeting of the Marshal of the Sejm with the Ambassador of Kazakhstan

On Thursday, November 26, Ambassador of Kazakhstan, Alim Kirabayev, visited Marshal of the Sejm, Elżbieta Witek. The meeting was related to the recent beginning of his diplomatic mission in Poland. Among the topics covered were: bilateral relations, cooperation at the parliamentary level, economic cooperation and at the level of education, education, as well as multilateral relations, including with the European Union.

Spotkanie Marszałka Senatu z ambasadorem Kazachstanu

W dniu 12 listopada 2020 r. wizytę kurtuazyjną Marszałkowi Senatu złożył rozpoczynający misję dyplomatyczną w Polsce Ambasador Republiki Kazachstanu Jego Ekscelencja pan Alim Kirabajew. W rozmowie Marszałek przywołał historyczne doświadczenia narodów polskiego i kazachskiego, dotkniętych władzą radziecką w latach 30-tych i 40-tych ub. wieku. Jednocześnie Marszałek podzielił się wrażeniami z własnego pobytu w stolicy Kazachstanu, którą odwiedził jako senator w ramach misji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Skonstatowano niekorzystny wpływ pandemii na możliwość kontynuowania relacji międzyparlamentarnych. W tym kontekście wysoko oceniono szybkie rekonstytuowanie Polsko-Kazachskiej Grupy Parlamentarnej, w której pracach uczestniczy 5 senatorów.

Spotkanie Marszałka Senatu z ambasadorem Kazachstanu

W dniu 12 listopada 2020 r. wizytę kurtuazyjną Marszałkowi Senatu złożył rozpoczynający misję dyplomatyczną w Polsce Ambasador Republiki Kazachstanu Jego Ekscelencja pan Alim Kirabajew. W rozmowie Marszałek przywołał historyczne doświadczenia narodów polskiego i kazachskiego, dotkniętych władzą radziecką w latach 30-tych i 40-tych ub. wieku.